Amaç

Akademik Yazı Merkezi’nin amacı üniversitemizin tüm mensuplarına yazılarında, sunumlarında ve çalışmalarında etkin destek olmak ve İngilizce yazılı ve sözel iletişim yeteneklerini geliştirmekte yardımcı olmaktır.

Bu amaçla Lisans ve Lisansüstü öğrencilerimize ve mezunlarımıza tutorial sistemiyle tekli, ikili/üçlü ve çoklu gruplarla çalışarak, Akademik İngilizce yazım, sunum ve konuşma desteği ve İngilizce iletişim yeteneklerini ilerletme ve geliştirmelerine yardımcı olmaktayız. TOEFL, IELTS, GRE vb. sınavlara öğrencilerimizi ve personelimizi hazırlamak ve yüksek lisans, Erasmus stajları ve iş başvurularında destek vermekteyiz. Yüksek Lisans öğrencilerimize araştırma ve tez yazımı konusunda danışmanlarıyla koordineli olarak yardım etmekteyiz. Öğrencilerin konuşma ve sunumlarını çalışabilmeleri ve İngilizcelerini geliştirmeleri ve kullanmaları için haftada dört gün conversation grupları sunulmaktadır.  Ayrıca Akademik personelimize araştırma ve yayınlarında editörlük ve redaksiyon desteği sağlamakta, idari birimlerin İngilizce yazılarında ve üniversitemizin yayınlarında  çeviri ve redaksiyon hizmeti vermekteyiz.

 

İlkeler

Khas Writing Center şu konularda destek sağlamaz:

  • Hatalarınızı düzeltmek, yazınızı redakte etmek.


Khas Writing Center size şu konularda destek sağlar:

  • Dilbilgisel zorluklar yaşadığınız noktaları göstererek yazı yeteneğinizi geliştirmek, böylece hatalarınızı bulup düzeltmeyi öğrenmenize yardımcı olmak;
  • Birebir görüşmeler aracılığıyla, cümle-kurma, paragraf yazımı ve kompozisyon organizasyonu konularında gelişmenize yardımcı olmak;
  • Akademik İngilizce’yi anlamanız ve kullanmanız konusunda kendinizi geliştirmenize yardımcı olmak;
  • Yurtdışında eğitim ya da kariyer yolunda ihtiyaç duyacağınız CV, başvuru ve niyet mektubu gibi belgelerin yazımında yardımcı olmak.

Neredeyiz?

Cibali Kampüs B-Blok 1. Kat, en sağ köşede, B 220 numaralı oda.

Hakkımızda

Teoman TüreliTeoman, yirmi yılı aşkın bir süredir Türkiye ve İngiltere’nin önde gelen okullarında İngilizce, Akademik İngilizce, Akademik Yazı, İletişim, Yaratıcı Yazı vb. alanlarda hocalık ve yöneticilik yapmış ve yapmaktadır. Mikrobiyoloji ve Viroloji lisans eğitimini University of Warwick’de tamamlamış olan Teoman, yüksek lisansını Online and Distance Education konusunda Institute of Educational Technology, Open University, İngiltere’de yapmıştır. İngilizce Öğretmenlik RSA CELTA sertifikasını Anglia College, Cambridge’den ve Online and Distance Education Diploma’sını Open University, İngiltere’den aldı. ABD’de bulunan University of Delaware’de Instructional Design ve NYU Tisch School of Arts’ta Digital Film and Documentary Production programlarında eğitim almıştır. Aynı zamanda deneyimli bir editör, çevirmen ve redaktör olan Teoman, Cambridge University CAT, PET, IELTS ve benzeri yazı ve konuşma sınavlarının değerlendirilmesinde çalışmıştır.

 

Teoman Türeli - Direktör
teoman.tureli@khas.edu.tr