İngilizce Hazırlık Okulumuz, öğrencilerimize İngilizce eğitimi için ihtiyaç duyacakları temel fiziki ve teknolojik imkanların yanı sıra sosyal ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve bireysel İngilizce çalışmalarını yürütebilecekleri olanaklar sunmaktadır.

Üniversitenin Hazırlık Okulu öğrencilerine sağladığı bir öğrenci servis hizmeti yoktur. Ancak, öğrencilerimiz okula ulaşmak için, durakları okulumuzun hemen önünde olan otobüs, minibüs, metro ve metrobüs araçlarını kullanabilirler. Daha detaylı ulaşım bilgileri, üniversitemizin İletişim sayfamızda bulunmaktadır.

Eğitimin tam gün olarak devam ettiği okulumuzda öğrencilerimiz hem derslerinde hem de ders dışı zamanlarında okulumuzun sunduğu olanaklardan faydalanabilmektedirler.

Ofis Saatleri

Öğrencilerimizin okutmanlarla özellikle derslerden sonra bireysel çalışma saatlerini değerlendirebilecekleri, geliştirmek istedikleri becerileri vurgulayabilecekleri, derslerde geri kaldıkları konuları tekrar edebilecekleri bir çalışma programıdır. Genellikle birebir çalışmalar yapılır. Öğrencilerimizin, birlikte çalışma yapmak istediği okutmanımızla ofis saati için önceden talepte bulunması tavsiye edilir.

Konferans Salonu

Konferans salonu, okulumuza yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin çeşitli birimlerinden davet edilen öğretim üyelerinin seminer ve sunumlarını gerçekleştirmek amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerimizin sunumları ve toplantılar için de uygun bir mekândır. Özellikle teknolojik altyapısından faydalanmak isteyen okutmanlarımız bazı derslerini bu salonda gerçekleştirebilmektedirler.

Derslikler

Teknolojik altyapısını her geçen gün yenileyerek çağın eğitim gereksinimlerini karşılayabilecek yeterliklere ulaşmayı amaçlayan İngilizce Hazırlık Birimi, dersliklerinde sabit olarak kullanan projektör, hoparlör ve taşınabilir bilgisayarlarla öğrenme imkanları sunmaktadır.

Fotokopi ve Kırtasiye

Öğrencilerimizin ekstra ders materyallerini edinebilmeleri, günlük fotokopi ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bu birimimiz, okul binamızda yer almakta ve piyasaya göre uygun fiyatlara işlem yapmaktadır.

Yiyecek / İçecek Hizmetleri

İngilizce Hazırlık Birimi binasının teras katında, Robert's Coffee markasıyla hafif yiyecek ve içeceklerden oluşan menüsüyle, güvenilir ve lezzetli hizmet sunan bir işletme yer almaktadır. Ayrıca, civardaki restoran ve kafeteryalar da bulunmaktadır.

Bilgi İşlem Destek Birimi

Eğitim teknolojilerini olabildiğince etkin bir şekilde kullanan Hazırlık Okulumuzda öğrencilerin ve akademik kadromuzun bilgisayar ve diğer teknik ekipmanlar konusundaki ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Bilgi İşlem Birimi, deneyimli ve yardımsever ekibiyle öğrencilerimize teknik sorunlarında yardımcı olur; derslerde ve ders dışı faaliyetlerde akademik kadromuzun kullanacakları bilgisayar, projektör, hoparlör gibi teknik ekipmanları tedarik eder, dersliklerdeki sabit teknik altyapının bakım ve onarımını yapar; kurumumuz bünyesinde öğrenci ve çalışanlarımıza ücretsiz olarak sunulan İnternet hizmetinin sürekliliğini temin eder; Sosyal Medya Birimi ile koordine bir şekilde ders materyallerinin dijital ortama aktarılmasında etkin çalışmalar yürütür.

Mediko-Sosyal

Her ne kadar okulumuza çok yakın tam teşekküllü hastaneler bulunsa da, Hazırlık Okulumuzun öğrencileri ve personelinin gerekli durumlarda başvurarak muayene, acil tıbbî müdahale, hemşirelik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinden faydalanabileceği Mediko-Sosyal Birimi, okul binamızda yer almaktadır. Bu birimimiz, mesai saatlerinde ve gerekli durumlarda öğrencilerimizin ve personelimizin muayene, acil tıbbî müdahale ve psikolojik danışmanlık gibi hizmetler sunar; ihtiyaç durumunda reçeteler yazar veya acil durumlarda ilaç tedarik eder. Mediko-Sosyal Birimi hafta içi her gün 09:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yapılan görüşmelerin aksamaması için özellikle psikiyatr doktorlardan randevu alınması tavsiye edilir. Acil durumlar için hastanelere ulaşım için araç temin edilebilmektedir.

Güvenlik

İstanbul gibi nufüsu ve günlük koşturmacası bol olan büyük bir şehrin merkezinde yer alan okulumuzda, öğrencilerimize güvenli ve huzurlu bir çalışma ortamı sunmak için giriş-çıkışlarda kart kontrolü, bina çevresi güvenliği, park alanı kontrolü gibi çalışmaları yürüten bir güvenlik ekibi, 07:00 – 19:00 saatleri arasında tam kadro olarak, sonrasında ise nöbet usulüne göre çalışmaktadır. Güvenlik personelinin yürüttüğü hassas çalışmaların yanı sıra, binamız her katında bulunan kapalı devre kamera sistemi ile 7/24 gözlenmektedir. Tüm bunların yanında kurumumuzun bir bütün halinde deprem ve yangın gibi afetlere hazırlanmaları için gerekli eğitim ve tatbikatlar düzenlenmektedir.